Artykuły
Opieka nad koniem starszym

Każdy chce dla swojego konia jak najlepiej, a najczęstszą przeszkodą jest brak wiedzy. Geriatria jest wciąż bardzo nowym i niezbyt opisanym tematem, dlatego właściciele mają problem z czerpaniem wiedzy ze sprawdzonych źródeł. Świadomość zachodzących zmian w organizmie konia pozwoli mu żyć dłużej w komforcie, uniknąć kosztownych i wyniszczających chorób, które skrócą jego życie. W większości przypadków z mojej praktyki, komfort konia nie zależy od finansów, a właśnie od świadomości i wiedzy właściciela oraz wprowadzenia odpowiednich zmian w życie, dostosowanych do indywidualnego osobnika i możliwości.

Bezpieczny transport koni

Planując wyjazd z koniem na zawody, trening, przenosząc się do innej stajni, czy też udając się na wakacje, trzeba pamiętać o bardzo ważnej kwestii - transporcie. Czasem transport koni stanowi duże logistyczne przedsięwzięcie, które bywa problematyczne i ogromnie stresujące zarówno dla zwierzęcia jak i jego właściciela lub opiekuna. Transportowanie koni wymaga posiadania odpowiednich uprawnień, sporego doświadczenia , wiedzy i wyobraźni o zagrożeniach które mogą wyniknąć nie tylko z ludzkich zaniedbań, ale również z nieznajomości natury i fizjologii koni. Niestety, nie zawsze problemy wynikłe w transporcie są spowodowane jedynie przewoźnikiem lub naszą ignorancją – wypadki mogą wydarzyć się również z winy innego kierowcy (o ograniczonej wiedzy na temat tego, jak należy jechać w okolicy przyczepy z koniem).

ACADEMY

Red Horse Academy:


OLGA DREWNOWSKA-SZCZEPAKOWSKA – lekarz weterynarii

Moja praca to nie tylko leczenie koni. Od wielu lat jestem naukowcem i nauczycielem akademickim – na co dzień pracuję w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie. W ramach współpracy międzynarodowej prowadziłam również zajęcia i wykłady na uczelniach zagranicznych. Wykładam w języku polskim i angielskim. Przez ostatnie lata przeprowadziłam ponad 20 webinarów online.

Więcej informacji znajduje się w zakładce: O MNIE

Z mojej lekarskiej praktyki wynika, że podstawą efektywnej pomocy weterynaryjnej jest dobry kontakt z właścicielami i osobami prowadzącymi stajnie. Osoby przebywające na co dzień z końmi to nie tylko ich opiekunowie, ale także pierwsza linia dbałości o ich zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie od ich kompetencji i wiedzy, zależy wczesne wychwytywanie niepokojących sygnałów czy nietypowych zachowań konia, mogących sygnalizować jego kłopoty zdrowotne. Ich świadome działania znacznie zwiększają efektywność mojej pracy, podnoszą komfort życia koni i potencjalnie obniżają koszty związane z ich leczeniem.

Dzielenie się wiedzą to moja pasja. Bardzo lubię dydaktykę, prowadzenie zajęć ze studentami weterynarii, z którymi buduję więź nie tylko przekazując suchą teorię, ale przybliżając przykłady z własnej praktyki i dając jak najwięcej możliwości nauki praktycznej. Zarówno studenci, jak i uczestnicy webinarów i szkoleń bardzo wysoko ocenili moje podejście, przystępny sposób prowadzenia zajęć oraz wartość merytoryczną i praktyczną przekazywanej wiedzy.

Te właśnie powody stanowiły podwaliny pod markę Red Horse Academy -  zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane tym razem do właścicieli koni, jeźdźców, osób które je dzierżawią lub prowadzą stajnie. Jest to bardzo niedoceniana grupa osób, która nam, lekarzom, dzięki swojej wiedzy może bardzo pomóc w leczeniu (lub jemu zapobiec), co przełoży się na większy komfort naszych pacjentów – a na tym zależy nam wszystkim najbardziej.


 Szkolenia on-line

SZKOLENIA ON-LINE NA ŻYWO

Solidna, skondensowana dawka wiedzy, opartej o moje doświadczenia. Formuła webinaru pozwala zapoznać się z poruszanymi zagadnieniami, posłuchać o typowych sytuacjach, błędach, zagrożeniach i dobrych praktykach. Zadać pytania i posłuchać pytań innych uczestników oraz moich odpowiedzi na nie.

Nagranie ze szkolenia dostępne jest dla uczestników przez 7 dni – co pozwala powtórnie obejrzeć szkolenie albo rozwiązać problem niepasującego terminu czy sytuacji losowych.Szkolenia i nagrania można oglądać zarówno na komputerze stacjonarnym, laptopie jak i smartfonie.

Uczestnicy dostają materiały uzupełniające oraz bezterminowy dostęp do zamkniętej grupy wsparcia Red Horse Academy na FB. Istnieje również możliwość otrzymania certyfikatu uczestnictwa w szkoleniu.


 

HARMONOGRAM NAJBLIŻSZYCH SZKOLEŃ ON-LINE

Anestezjologia koni - dla lekarzy weterynarii
PRZEJDŹ DO pełnego opisu, programu i możliwość zakupu
03.08.2021 - Znieczulenie ogólne koni w terenie
10.08.2021 - Znieczulenie ogólne koni w klinice
17.08.2021 - Leczenie przeciwbólowe i ból u koni
24.08.2021 - Monitoring znieczulenia ogólnego koni

Badania obrazowe i laboratoryjne koni    
21.09.2021 - cz. 1 - Badania laboratoryjne – co w krwi piszczy
28.09.2021 - cz. 2 - Badania obrazowanie – dobra fota na wagę złota!

Żywienie koni        
12.10.2021 - cz. 1 - Zasady dobrania dobrej diety – jak karmić żeby nakarmić?
19.10.2021 - cz. 2 - Dieta u koni ze specjalnymi zapotrzebowaniami

Opieka nad koniem
23.11.2021 - cz. 1 - Profilaktyka i świadoma opieka nad koniem
30.11.2021 - cz. 2 - Warunki bytowe a zdrowie koni 
07.12.2021 - cz. 3 - Elementy anatomii i fizjologii koni  
14.12.2021 - cz. 4 - Podstawy behawioru koni   
21.12.2021 - cz. 5 - Jak nie kupić konia w worku?
Nie chcesz czekać? Zobacz nagranie webinaru z czerwca 2021 - Jak nie kupić konia w worku?           

Najczęstsze problemy zdrowotne koni
18.01.2022 - cz. 1 - Kolki u koni – prewencja, rozpoznawanie i działanie
25.01.2022 - cz. 2 - Kulawizny koni – rodzaje, metody diagnostyki i postępowania     
01.02.2022 - cz. 3 - Rany – typy, postępowanie, opatrunki
08.02.2022 - cz. 4 - Stomatologia koni
15.02.2022 - cz. 5 - Dlaczego mój koń chudnie?
Nie chcesz czekać? Zobacz nagranie webinaru z czerwca 2021 - Dlaczego mój koń chudnie?

Geriatria koni (opieka i problemy zdrowotne koni starych)
01.03.2022 - cz. 1 - Aspekty opieki nad koniem starym
08.03.2022 - cz. 2 - Najczęstsze choroby koni starych i postępowanie
Nie chcesz czekać? Zobacz nagranie obu części webinaru z czerwca 2021

Opieka nad koniem sportowym okiem lekarza weterynarii            
22.03.2022 - cz. 1 - Charakterystyka konia sportowego i jego potrzeby
29.03.2022 - cz. 2 - Problemy zdrowotne koni sportowych
Nie chcesz czekać? Zobacz nagranie webinaru z czerwca 2021


 

MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA DOSTĘPU DO NAGRAŃ ZE SZKOLEŃ

Jest to rozwiązanie dla osób, które nie miały możliwości wziąć udział w szkoleniu na żywo lub dowiedziały się o tym szkoleniu po jego terminie. Część najbardziej popularnych szkoleń jest powtarzana, ale gdy potrzebna jest wiedza "na już" – wykupienie dostępu do nagrania jest dobrym rozwiązaniem.

Dostęp do wykupionego szkolenia udzielany jest na 7 dni (10 dni w przypadku pakietu szkoleń). Osoby wykupujące dostęp do nagrania otrzymują - tak jak uczestnicy szkolenia na żywo - materiały uzupełniające i bezterminowe uczestnictwo w zamkniętej grupie wsparcia Red Horse Academy na FB oraz możliwość otrzymania certyfikatu.

PRZEJDŹ DO LISTY DOSTĘPNYCH NAGRAŃ


szkolenie stacjonarne dla właścicieli i opiekunów koni

SZKOLENIA STACJONARNE DLA GRUP

Mogą to być grupy znajomych lub grupy, których uczestnicy są związani z daną stajnią. Często to właśnie stajnie są organizatorem takich szkoleń – kurs taki jest wtedy ogłaszany i otwarty dla wszystkich chętnych. W ramach szkoleń stacjonarnych odbywają się zarówno zajęcia porządkujące wiedzę, jak i praktyczne zajęcia z końmi.

Aby zorganizować szkolenie stacjonarne, konieczna jest nieformalna grupa osób mająca swojego lidera, który zajmie się logistyką na miejscu lub stajnia, która weźmie na siebie ciężar organizacyjny. Szkolenie może być zorganizowane w dowolnym miejscu w Polsce. Grupy zainteresowane takimi szkoleniami i stajnie zainteresowane współpracą zapraszam do kontaktu mailem redhorseveterinary@gmail.com.


Wierzę, że fundamentem dobrej opieki nad koniem są świadomi jeźdźcy, właściciele, dzierżawcy i osoby prowadzące stajnie oraz sprawna opieka weterynaryjna. Dlatego właśnie usługi leczenia koni postanowiłam rozszerzyć o aktywności edukacyjne i szkoleniowe, do czego bardzo zachęcali mnie moi klienci.

Olga Drewnowska, lekarz weterynarii 

Zapraszam
Olga Drewnowska-Szczepakowska
lekarz weterynarii

własna praktyka leczenia koni – Red Horse Veterinary

szkolenia – Red Horse Academy

 

PS.

  • Chcesz być na bieżąco? Tak, aby nie przegapić kolejnych szkoleń i informacji na temat leczenia i opieki nad końmi? Zapisz się na newsletter!
  • Możesz też polubić mój profil na Facebooku lub Instagramie
  • Jeżeli uważasz, że taka forma poszerzania wiedzy z zakresu opieki nad końmi i współpracy z lekarzami weterynarii jest ciekawa - udostępnij moją stronę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :)

 

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl