2. Najczęstsze przypadki u koni leczone w terenie

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

PAKIET STUDENCKI - 459 zł za wszystkie 5 webinarów!

Jeśli studiujesz lub jesteś młodym lekarzem to mam dla Ciebie specjalną ofertę - aby z niej skorzystać - przy składaniu zamówienia - w komentarzu wpisz:

  • nazwę uczelni
  • rok studiów (lub ich ukończenia)
  • nr legitymacji

Prowadząca:
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska


Typ: NAGRANIE


Czas dostępu: 10 dni dostępu


Czas trwania (każdy webinar):
1,5 h + 30 min pytań i odpowiedzi

 

Ten cykl szkoleń jest skierowany do studentów niedługo kończących studia weterynaryjne, młodych lekarzy lub osób chcących przekwalifikować się na leczenie koni w terenie. Ma za zadanie ułatwić przejście z „okresu ochronnego” jakim są studia lub leczenie pod czyimś nadzorem do samodzielnego prowadzenia gabinetu terenowego oraz mierzenia się z przypadkami w terenie. Obejmuje kwestie logistyczne, prawne jak i merytoryczne.

Cykl został podzielony na 5 części poświęcone kluczowym zagadnieniom w starcie zawodowym. Dostęp do nagrań przez 10 dni. Każda osoba uczestnicząca w całym cyklu może otrzymać certyfikat uczestnictwa – na życzenie.

 

PROGRAM SZKOLENIA:


CZĘŚĆ 2: Najczęstsze przypadki u koni leczone w terenie. 

Początki pracy w terenie są zazwyczaj dużym szokiem, szczególnie dla młodych lekarzy lub osób zaraz po studiach. Nawet zagraniczne lub krajowe praktyki nie są w stanie przygotować na obciążenie odpowiedzialnością za przypadek. W terenie jednak zdarza się kilka typów najczęściej występujących przypadków, z którymi warto się zaznajomić i przygotować do ich leczenia, dzięki czemu choć w części uda zdjąć się stres. Na szkoleniu zostaną przedstawione sposoby radzenia sobie z podstawowymi schorzeniami mając do dyspozycji jedynie bazowy sprzęt – opisywany na poprzednim webinarze.

Program szkolenia:

  • leczenie kolek w terenie
  • choroby układu oddechowego
  • kulawizny i choroby kopyta
  • podstawowa stomatologia
  • podstawowe choroby dermatologiczne
  • profilaktyka i niedobory
  • podstawowe problemy okulistyczne.

Przedstawioną wiedzę podsumujemy kilkoma przykładami z zastosowaniem opisanych technik.


 PRZEJDŹ DO ZAKUPU



UWAGA: każda osoba, która zakupi pakiet 5 webinarów otrzyma:

  • CERTYFIKAT imienny (na życzenie) - potwierdzający udział w szkoleniu lub szkoleniach z wyszczególnieniem ich tematów. Jeśli chcesz otrzymać certyfikat - napisz to w komentarzu do zamówienia lub prześlij prośbę mailem. Certyfikat w postaci pliku PDF wyślemy po zakończeniu cyklu szkoleń.

PRZEJDŹ DO ZAKUPU


PAKIET STUDENCKI - 459 zł za wszystkie 5 webinarów!

Jeśli studiujesz lub jesteś młodym lekarzem to mam dla Ciebie specjalną ofertę - aby z niej skorzystać - przy składaniu zamówienia - w komentarzu wpisz:

  • nazwę uczelni
  • rok studiów (lub ich ukończenia)
  • nr legitymacji

PRZEJDŹ DO ZAKUPU


 
Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

Od 11 lat pracuję w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Katedrze Chorób Dużych Zwierząt, od 8 lat prowadzę własny gabinet terenowy dla koni Red Horse Veterinary, w ramach którego leczę przypadki nagłe, stomatologiczne, oddechowe i inne. W 2021 roku rozpoczęłam działalność szkoleniową pod własną marką Red Horse Academy. Moją największą pasją jest anestezjologia – w ciągu wielu lat pracy uczyłam się od najlepszych na Uniwersytecie w Liverpoolu, Brystolu, Bernie, Zurychu i Wiedniu. Pracę kliniczną przekładam również na pracę naukową – jest autorem ponad 40 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, występowałam wraz ze swoimi projektami na konferencjach m.in. w Holandii, Włoszech, Niemczech. Obroniłam doktorat, poświęcony nowym metodom monitoringu koni, jednocześnie kontynuuję badania z tego zakresu, finansowane grantem. Za osobisty cel stawiam sobie podniesienie anestezjologii koni do rangi sztuki.

Artykuły dostępne w języku polskim:

  • Drewnowska O., Hecold M., Turek B.: Monitoring koni podczas znieczulenia ogólnego przy ograniczonych warunkach aparaturowych; Życie Wet 89(9) 2014
  • Drewnowska O., Turek B. (2015): Znieczulenie ogólne koni w terenie – metoda Triple Drip, Magazyn Weterynaryjny Vol.24 nr 216
  • Drewnowska O., Turek B.: Znieczulenie wziewne wielbłąda jednogarbnego – opis przypadku. Życie Weterynaryjne, 93 (5) 2018
  • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. I. Mechanizm powstawania i grupy leków stosowane w terapii. Magazyn Weterynaryjny, 5/2018.
  • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. II. Terapia bólu w wybranych przypadkach klinicznych. Magazyn Weterynaryjny, 7/2018.
  • Drewnowska O.: „Monitoring znieczulenia ogólnego w terenie”. Weterynaria w Terenie 3/2018
  • Drewnowska O., Lisowska B., Turek B. Monitoring znieczulenia ogólnego koni – przegląd metod i obecny stan wiedzy. Med. Weter. 2019, 75 (2), 67-77 (IF:0,28)
  • Drewnowska O., Łoza A. Znieczulenie koni na stojąco - alternatywa dla znieczulenia ogólnego. Zeszyt Edukacyjny nr 1/2019 Anestezjologia i analgezja, Magazyn Weterynaryjny
  • Anestezjologia jest sztuką – wywiad dla Świata Koni, kwiecień 2019
  • Drewnowska O., Stefanik E., Samsel A., Turek B.: Skale oceny bólu u koni. Magazyn Weterynaryjny, luty 2021

A dlaczego zostałam lekarzem weterynarii i leczę konie? Zapraszam na stronę O MNIE


Red Horse Academy 

Z mojej lekarskiej praktyki wynika, że podstawą efektywnej pomocy weterynaryjnej jest dobry kontakt z właścicielami i osobami prowadzącymi stajnie. Osoby przebywające na co dzień z końmi, ich właściciele lub prowadzący stajnie to nie tylko ich opiekunowie ale także pierwsza linia dbałości o ich zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie od ich kompetencji i wiedzy, zależy wczesne wychwytywanie niepokojących sygnałów czy nietypowych zachowań konia, mogących sygnalizować jego kłopoty zdrowotne. Ich świadome działania znacznie zwiększają efektywność mojej pracy, podnoszą komfort życia koni i potencjalnie obniżają koszty związane z ich leczeniem.

Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do właścicieli koni, osób które je dzierżawią lub prowadzą stajnie. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy i zobaczysz HARMONOGRAM pozostałych szkoleń.


 

Kup teraz PAKIET 5 webinarów ZE ZNIŻKĄ

Nagrania będą dostępne przez 7 dni od zakończenia każdego z webinarów LIVE na dowolnym urządzeniu (komputerze lub smartfonie)

Wartość pojedynczego webinaru to kilkadziesiąt złotych. Kupując moje szkolenie płacisz nie tylko za moją wiedzę lekarza weterynarii i dydaktyka, ale i doświadczenie praktyka. Na szkoleniu będziesz też mieć okazję zadać pytania, posłuchać pytań innych i ich historii.

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Co więcej?

 

Zapraszam,
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary

lekarz weterynarii Olga Drewnowska

ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl