ABC zdrowia konia - profilaktyka, diagnostyka, stany nagłe - WRZESIEŃ 2024
Opis
Podstawy profilaktyki i diagnostyki koni dla właścicieli i opiekunów
Kurs jest skierowany do jeźdźców, właścicieli stajni, stajennych, właścicieli i opiekunów koni oraz wszystkich miłośników koni. W czasie 7 godzin intensywnego szkolenia w podwarszawskiej stajni dowiesz się jak działać w nagłych wypadkach. Jak szybko zauważyć nieprawidłowości w stanie konia. Jak sobie z nimi radzić do przyjazdu lekarza weterynarii. Kiedy zadecydować, że konieczna jest interwencja lekarska oraz jak kontynuować zalecone leczenie. Jest to bardzo potrzebna wiedza gdy lekarz nie może za każdym razem dojechać na wizytę. Szczególnie jest to ważne w przypadku, gdy czas gra na naszą niekorzyść np. przy kolkach czy ranach.
Prowadząca:
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska
Typ: Szkolenie stacjonarne teoria i praktyka
Kiedy: 7 września 2024 r. 9:30-17:30
Gdzie: GLINA pod Warszawą
Czas trwania:
3,5 godziny teorii
przerwa na obiad
3,5 godziny praktyki
Dlaczego warto?
Podstawową wartością kursu jest to, że uczestnicy będą sami wykonywać czynności pod okiem prowadzącej. Zostaną dokładnie poinstruowani o tym, jak je wykonać, a ich wykonanie zostanie poddane ocenie i w razie potrzeby skorygowane. Praktyczne ćwiczenia w kontakcie z koniem dają poczucie realizmu i pozwalają oswoić się z działaniami, które kiedyś być może trzeba będzie przeprowadzić samodzielnie.
Kurs nie jest powtórzeniem webinarów, a teoria będzie ograniczona tylko do aspektów bezpośrednio koniecznych w zrozumieniu czynności praktycznych, wykonywanych na kursie. Jest to swoista „esencja” wiedzy praktycznej i niezbędnej teorii.
W czasie zajęć można będzie zadawać pytania i na bieżąco rozstrzygać wątpliwości jak najlepiej postępować z koniem. W czasie obiadu będzie okazja do luźniejszych rozmów, wymiany doświadczeń i poznania innych uczestników szkolenia.
Ze względu na możliwość konsultacji z każdym uczestnikiem indywidualnie, grupa kursowa ma ograniczoną liczebność. Każdy z uczestników dostanie po szkoleniu certyfikat uczestnictwa. Przed szkoleniem dostarczę również materiały teoretyczne z kursu w formie pdf.
Program Szkolenia:
TEORIA:
- podstawy anatomii i fizjologii konia, konieczne do przyswojenia zagadnień praktycznych, prowadzonych na kursie, w tym układ kostny, mięśniowy, budowa kopyta, układ pokarmowy, oddechowy
- anatomia jamy ustnej i przykłady zmian, jakie mogą występować (analiza przypadków)
- rodzaje kolek i ich najczęstsze przyczyny i objawy
- typy ran i materiałów opatrunkowych; dobra praktyka zakładania opatrunków, proces gojenia rany
PRAKTYKA:
- podstawowe zasady postępowania z koniem w bólu i metody poskromienia
- oglądanie konia i jego zachowania; ocena stanu ogólnego konia m.in. na co dzień lub przy kupnie; na co warto zwrócić uwagę? Co może wskazywać na chorobę?
- wykonanie podstawowego badania klinicznego, przydatnego przy monitoringu konia podczas choroby, w tym kolek: liczenie tętna, ilości oddechów, ocena błon śluzowych, węzłów chłonnych, osłuchiwanie jelit, pomiar temperatury
- wskazanie miejsc i omówienie przeprowadzenia poprawnego zastrzyku domięśniowego
- analiza jamy ustnej palpacyjnie z zewnątrz i wskazanie możliwie występujących zmian
- podstawowe techniki badania kończyn: omacywanie, badanie kopyta czułkami, oglądanie w ruchu i ocena ruchu, w tym możliwie występujących kulawizn
- technika zakładania opatrunku kończynowego oraz kopytowego: opatrunki mokre i suche
UWAGA: każda osoba, która zakupi szkolenie otrzyma dodatkowo:
- CERTYFIKAT imienny - potwierdzający udział w szkoleniu.
- Materiały teoretyczne z kursu (pdf)
- SMACZNY CIEPŁY OBIAD
- KAWĘ , HERBATĘ , CIASTKA
Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska
Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do lekarzy weterynarii, studentów, techników, ale także opiekunów koni. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy.
Co więcej?
- Zaciekawiło Cię kilka tematów? Można łączyć w pakietach nagrania i webinary LIVE! SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW
- Chcesz być na bieżąco, tak aby nie przegapić kolejnych szkoleń gdy będę je dodawała? Zapisz się na newsletter!
- Polub mój profil na Facebooku lub Instagramie - korzystaj z promocji dla obserwujących.
- Masz grupę znajomych ze stajni i chcielibyście zapytać o kilkugodzinne lub dwudniowe szkolenie stacjonarne? Wyślij maila z kontaktem do siebie.
Zapraszam,
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska
własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary
ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)