Ortopedia dla zoofizjoterapeutów i lekarzy weterynarii - WRZESIEŃ 2024

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 299,00 zł 1299.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ortopedia dla fizjoterapeutów

Zapraszamy na szkolenie skrojone specjalnie pod potrzeby zoofizjoterapeutów, zajmujących się końmi. Z mojego doświadczenia oraz licznych rozmów ze specjalistami wynika, że to zoofizjoterapeuci najbardziej potrzebują wsparcia właśnie od lekarzy weterynarii – chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat układu ruchu, ortopedii, schorzeń i metod leczenia. Wiedza ta jest niezbędna do planowania dalszego procesu rehabilitacyjnego, niezbędnego w procesie gojenia oraz powrotu do pełnej sprawności ruchowej. Szkolenie jest również dobrym uzupełnieniem wiedzy ortopedycznej dla lekarzy weterynarii, szczególnie zaczynających swoją praktykę lub przekwalifikowujących się.

Prowadząca:
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska


Typ: Szkolenie stacjonarne teoria i praktyka


Kiedy: 14 WRZEŚNIA 2024 r.  9:30-17:30


Gdzie: GLINA pod Warszawą


Czas trwania:

4 godziny teorii 

przerwa na obiad

4 godziny praktyki 

 

Dlaczego warto?       

Jako lekarz weterynarii na kursie przedstawię zaawansowaną wiedzę z zakresu ortopedii, począwszy od podstaw anatomiczno-biomechanicznych, poprzez metody leczenia i przykłady kliniczne z własnej praktyki. Omówię też podstawy interpretacji zdjęć RTG i skanów USG, jako że zoofizjoterapeuci mają często do czynienia z wynikami takich badań, nie zawsze wraz z opisem. Poruszymy też kwestie kopyt i prawidłowej dokumentacji, która ułatwi rozeznanie się w procesie rehabilitacyjnym zarówno lekarzowi jak i właścicielowi konia. Zakończymy zapoznaniem się z najnowszym sprzętem fizjoterapeutycznym firmy ASTAR i ich zastosowaniu u koni.

W części praktycznej zwrócimy uwagę na niuanse badania ortopedycznego konia – czasem to właśnie zoofizjoterapeuta jest wzywany jako specjalista pierwszego kontaktu i to on musi podjąć decyzję, czy problem może wymagać wizyty lekarza weterynarii. Przejdziemy przez oglądanie konia w spoczynku, w ruchu oraz badanie palpacyjnie. Przeprowadzona zostanie również demonstracja wykorzystania różnych technik fizjoterapeutycznych z wykorzystaniem sprzętu

    

Program Szkolenia:

TEORIA:

 • Anatomia szczegółowa układu ruchu z uwzględnieniem miejsc najczęstszych urazów
 • Biomechanika układu ruchu
 • Specyfika zapalenia oraz proces gojenia się tkanek
 • Postępowanie terapeutyczne lekarza weterynarii – metody i ich działanie
 • Najczęstsze urazy u koni wymagające fizjoterapii
 • RTG – podstawowe zasady interpretacji zdjęć i przykłady kliniczne
 • USG – podstawowe zasady interpretacji skanów i przykłady kliniczne
 • Dokumentacja przypadków i przekazywanie informacji
 • Kopyta – ocena i ich znaczenie w rehabilitacji
 • Miejsce fizjoterapeuty w procesie leczenia i współpraca z innymi specjalistami
 • Przykłady kliniczne wraz z ich postępowaniem terapeutycznym
 • Współczesne metody fizjoterapeutyczne – dostępne sprzęty (ASTAR)

PRAKTYKA:

 • Oglądanie konia w spoczynku – perspektywa lekarza
 • Oglądanie konia w ruchu – na co zwrócić uwagę i jak badać
 • Badanie palpacyjnie struktur układu ruchu
 • Demonstracja badania USG w okolicy śródręcza konia
 • Praktyczne zastosowanie metod fizjoterapeutycznych (ASTAR)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

UWAGA: każda osoba, która zakupi szkolenie otrzyma dodatkowo:

 • CERTYFIKAT imienny - potwierdzający udział w szkoleniu. 
 • Materiały teoretyczne z kursu (pdf)
 • SMACZNY CIEPŁY OBIAD
 • KAWĘ , HERBATĘ , CIASTKA

 

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

Od 11 lat pracuję w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Katedrze Chorób Dużych Zwierząt, od 9 lat prowadzę własny gabinet terenowy dla koni Red Horse Veterinary, w ramach którego leczę przypadki ortopedyczne, nagłe, stomatologiczne, oddechowe i inne. W swojej praktyce stawiam na współpracę z innymi specjalistami – kowalami, zoofizjoterapeutami, chiropraktykami – prowadząc pacjentów przez cały proces dochodzenia do zdrowia. Ciągle poszerzam swoje umiejętności kliniczne poprzez praktykę w innych klinikach (Norwegia w 2022) oraz na szkoleniach specjalistycznych.

W 2021 roku rozpoczęłam działalność szkoleniową pod własną marką Red Horse Academy. Moją największą pasją jest anestezjologia – w ciągu wielu lat pracy uczyłam się od najlepszych na Uniwersytecie w Liverpoolu, Brystolu, Bernie, Zurychu i Wiedniu. Pracę kliniczną przekładam również na pracę naukową – jest autorem ponad 40 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, występowałam wraz ze swoimi projektami na konferencjach m.in. w Holandii, Włoszech, Niemczech. Obroniłam doktorat, poświęcony nowym metodom monitoringu koni, jednocześnie kontynuuję badania z tego zakresu, finansowane grantem. Za osobisty cel stawiam sobie podniesienie anestezjologii koni do rangi sztuki.

Artykuły dostępne w języku polskim:

 • Drewnowska O., Hecold M., Turek B.: Monitoring koni podczas znieczulenia ogólnego przy ograniczonych warunkach aparaturowych; Życie Wet 89(9) 2014
 • Drewnowska O., Turek B. (2015): Znieczulenie ogólne koni w terenie – metoda Triple Drip, Magazyn Weterynaryjny Vol.24 nr 216
 • Drewnowska O., Turek B.: Znieczulenie wziewne wielbłąda jednogarbnego – opis przypadku. Życie Weterynaryjne, 93 (5) 2018
 • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. I. Mechanizm powstawania i grupy leków stosowane w terapii. Magazyn Weterynaryjny, 5/2018.
 • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. II. Terapia bólu w wybranych przypadkach klinicznych. Magazyn Weterynaryjny, 7/2018.
 • Drewnowska O.: „Monitoring znieczulenia ogólnego w terenie”. Weterynaria w Terenie 3/2018
 • Drewnowska O., Lisowska B., Turek B. Monitoring znieczulenia ogólnego koni – przegląd metod i obecny stan wiedzy. Med. Weter. 2019, 75 (2), 67-77 (IF:0,28)
 • Drewnowska O., Łoza A. Znieczulenie koni na stojąco - alternatywa dla znieczulenia ogólnego. Zeszyt Edukacyjny nr 1/2019 Anestezjologia i analgezja, Magazyn Weterynaryjny
 • Anestezjologia jest sztuką – wywiad dla Świata Koni, kwiecień 2019
 • Drewnowska O., Stefanik E., Samsel A., Turek B.: Skale oceny bólu u koni. Magazyn Weterynaryjny, luty 2021

A dlaczego zostałam lekarzem weterynarii i leczę konie? Zapraszam na stronę O MNIE


Red Horse Academy 

Z mojej lekarskiej praktyki wynika, że podstawą efektywnej pomocy weterynaryjnej jest dobry kontakt z właścicielami i osobami prowadzącymi stajnie. Osoby przebywające na co dzień z końmi, ich właściciele lub prowadzący stajnie to nie tylko ich opiekunowie ale także pierwsza linia dbałości o ich zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie od ich kompetencji i wiedzy, zależy wczesne wychwytywanie niepokojących sygnałów czy nietypowych zachowań konia, mogących sygnalizować jego kłopoty zdrowotne. Ich świadome działania znacznie zwiększają efektywność mojej pracy, podnoszą komfort życia koni i potencjalnie obniżają koszty związane z ich leczeniem.

Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do właścicieli koni, osób które je dzierżawią lub prowadzą stajnie. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy i zobaczysz HARMONOGRAM pozostałych szkoleń.


 

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Co więcej?

 

Zapraszam,
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary

lekarz weterynarii Olga Drewnowska

ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl