PAKIET - Przygotowanie do leczenia koni w terenie - ed. 10-2021

VLP3_102021.jpg
 • nowość
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 447,00 zł 447.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: PPL1-102021

Opis

PAKIET DLA STUDENTÓW ORAZ LEKARZY WETERYNARII

3 webinary ze ZNIŻKĄ 25%.


PAKIET STUDENCKI - 349 zł za wszystkie 3 webinary!

Jeśli studiujesz lub jesteś młodym lekarzem to mam dla Ciebie specjalną ofertę - aby z niej skorzystać - przy składaniu zamówienia - w komentarzu wpisz:

 • nazwę uczelni
 • rok studiów (lub ich ukończenia)
 • nr legitymacji

Prowadząca:
lek. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska


Typ: Część 1,2,3 - NAGRANIA


Czas dostępu: 10 dni dostępu


Czas trwania (każdy webinar):
1,5 h + 30 min pytań i odpowiedzi

 

Ten cykl szkoleń jest skierowany do studentów niedługo kończących studia weterynaryjne, młodych lekarzy lub osób chcących przekwalifikować się na leczenie koni w terenie. Ma za zadanie ułatwić przejście z „okresu ochronnego” jakim są studia lub leczenie pod czyimś nadzorem do samodzielnego prowadzenia gabinetu terenowego oraz mierzenia się z przypadkami w terenie. Obejmuje kwestie logistyczne, prawne jak i merytoryczne.

Cykl został podzielony na 3 części poświęcone kluczowym zagadnieniom w starcie zawodowym. Dostęp do nagrań przez 10 dni. Każda osoba uczestnicząca w całym cyklu może otrzymać certyfikat uczestnictwa – na życzenie.

 

PROGRAM SZKOLEŃ:


NAGRANIE - 21.10.2021

CZĘŚĆ 1: Założenie własnego gabinetu terenowego.

Pomimo ogromnych chęci i zapału młodzi lekarze lub osoby podejmujące się przekwalifikowania często zderzają się na początku swojej drogi lekarza terenowego z wieloma aspektami logistycznymi. Są one na tyle zawiłe i kłopotliwe, że ciężko jest skupić się na samej problematyce leczenia. Warto zapoznać się z tym, co trzeba najpierw rozwiązać i załatwić przed rozpoczęciem praktyki, by spokojnie, krok po kroku, przygotować się do założenia gabinetu. Kluczowa jest również znajomość bazowego sprzętu i leków, które pozwolą jechać w teren bez nieprzyjemnego uczucia z tyłu głowy „czegoś zapomniałem” lub zorientowania się o brakach.

Program szkolenia:

 • zapoznanie się z ustawą, opisującą wymogi dotyczące gabinetu, możliwości reklamowania się oraz prowadzenia ewidencji wizyt
 • zapoznanie się z prawem farmaceutycznym i jego konsekwencjami w prowadzeniu gabinetu terenowego
 • kroki konieczne do założenia gabinetu: CEIDG, opodatkowanie, zarządzanie odpadami itp
 • marketing gabinetu: logo, nazwa, oznakowanie, strona internetowa, Facebook
 • podstawowy sprzęt, który warto zakupić na początek
 • wybór hurtowni weterynaryjnej oraz innych usługodawców (laboratorium, suplementy)
 • baza leków do leczenia podstawowych przypadków
 • plan finansowy.

Pokażę również kilka przykładów związanych z założeniem gabinetu.


NAGRANIE - 26.10.2021

CZĘŚĆ 2: Najczęstsze przypadki u koni leczone w terenie.

Początki pracy w terenie są zazwyczaj dużym szokiem, szczególnie dla młodych lekarzy lub osób zaraz po studiach. Nawet zagraniczne lub krajowe praktyki nie są w stanie przygotować na obciążenie odpowiedzialnością za przypadek. W terenie jednak zdarza się kilka typów najczęściej występujących przypadków, z którymi warto się zaznajomić i przygotować do ich leczenia, dzięki czemu choć w części uda zdjąć się stres. Na szkoleniu zostaną przedstawione sposoby radzenia sobie z podstawowymi schorzeniami mając do dyspozycji jedynie bazowy sprzęt – opisywany na poprzednim webinarze.

Program szkolenia:

 • leczenie kolek w terenie
 • choroby układu oddechowego
 • kulawizny i choroby kopyta
 • podstawowa stomatologia
 • podstawowe choroby dermatologiczne
 • profilaktyka i niedobory
 • podstawowe problemy okulistyczne.

Przedstawioną wiedzę podsumujemy kilkoma przykładami z zastosowaniem opisanych technik.


NAGRANIE - 04.11.2021

CZĘŚĆ 3: Ciągła nauka - metody poszerzania wiedzy i dzielenia się nią.

Zawód lekarza wiąże się z ciągłą nauką i doskonaleniem umiejętności. Sposobów jest wiele, a każdy z nich ma zalety i wady, o których warto usłyszeć, by wybrać najlepsze metody dostępne na rynku. Od czytania regularnego prasy branżowej, uczestnictwo w konferencjach i warsztatach, kursach specjalizacyjnych i podyplomowych, aż po praktyki krajowe i zagraniczne, wizytowanie szpitali, rezydentury. Porównamy możliwości zarówno w kraju jak i za granicą oraz ich warunki finansowe.

Podstawową i najmniej kosztowną metodą jest jednak regularna lektura prasy branżowej i zagranicznej, dlatego omówimy sposoby oceny publikacji naukowych i ich rzetelności oraz umiejętność wprowadzenia uzyskanej wiedzy do praktyki klinicznej. Ponadto  wejdziemy za kulisy pisania takich publikacji i dzielenia się zdobytą wiedzą lub napotkanymi przypadkami.

Program szkolenia:

 • dostępne metody edukacji lekarza weterynarii
 • możliwości edukacji praktycznej: szkolenia, warsztaty
 • możliwości edukacji teoretycznej: konferencje, webinary
 • kontynuacja zdobywania kwalifikacji: spcjalizacja, internship, rezydentura, doktorat
 • publikacje w prasie zagranicznej i krajowej: sposoby czytania prac naukowych i wyciąganie wniosków
 • pisanie publikacji: metodyka i praktyka.

PRZEJDŹ DO ZAKUPUUWAGA: każda osoba, która zakupi pakiet 3 webinarów otrzyma:

 • CERTYFIKAT imienny (na życzenie) - potwierdzający udział w szkoleniu lub szkoleniach z wyszczególnieniem ich tematów. Jeśli chcesz otrzymać certyfikat - napisz to w komentarzu do zamówienia lub prześlij prośbę mailem. Certyfikat w postaci pliku PDF wyślemy po zakończeniu cyklu szkoleń.

PRZEJDŹ DO ZAKUPU


PAKIET STUDENCKI - 349 zł za wszystkie 3 webinary!

Jeśli studiujesz lub jesteś młodym lekarzem to mam dla Ciebie specjalną ofertę - aby z niej skorzystać - przy składaniu zamówienia - w komentarzu wpisz:

 • nazwę uczelni
 • rok studiów (lub ich ukończenia)
 • nr legitymacji

PRZEJDŹ DO ZAKUPU


 
Prowadząca: lek. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

Od 9 lat pracuję w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Katedrze Chorób Dużych Zwierząt, od 6 lat prowadzę własny gabinet terenowy dla koni Red Horse Veterinary, w ramach którego leczę przypadki nagłe, stomatologiczne, oddechowe i inne. W tym roku rozpoczęłam działalność szkoleniową pod własną marką Red Horse Academy. Moją największą pasją jest anestezjologia – w ciągu wielu lat pracy uczyłam się od najlepszych na Uniwersytecie w Liverpoolu, Brystolu, Bernie, Zurychu i Wiedniu. Pracę kliniczną przekładam również na pracę naukową – jest autorem ponad 30 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, występowałam wraz ze swoimi projektami na konferencjach m.in. w Holandii, Włoszech, Niemczech. Obecnie kończę doktorat, poświęcony nowym metodom monitoringu koni, jednocześnie kontynuuję badania z tego zakresu, finansowane grantem. Za osobisty cel stawiam sobie podniesienie anestezjologii koni do rangi sztuki.

Artykuły dostępne w języku polskim:

 • Drewnowska O., Hecold M., Turek B.: Monitoring koni podczas znieczulenia ogólnego przy ograniczonych warunkach aparaturowych; Życie Wet 89(9) 2014
 • Drewnowska O., Turek B. (2015): Znieczulenie ogólne koni w terenie – metoda Triple Drip, Magazyn Weterynaryjny Vol.24 nr 216
 • Drewnowska O., Turek B.: Znieczulenie wziewne wielbłąda jednogarbnego – opis przypadku. Życie Weterynaryjne, 93 (5) 2018
 • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. I. Mechanizm powstawania i grupy leków stosowane w terapii. Magazyn Weterynaryjny, 5/2018.
 • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. II. Terapia bólu w wybranych przypadkach klinicznych. Magazyn Weterynaryjny, 7/2018.
 • Drewnowska O.: „Monitoring znieczulenia ogólnego w terenie”. Weterynaria w Terenie 3/2018
 • Drewnowska O., Lisowska B., Turek B. Monitoring znieczulenia ogólnego koni – przegląd metod i obecny stan wiedzy. Med. Weter. 2019, 75 (2), 67-77 (IF:0,28)
 • Drewnowska O., Łoza A. Znieczulenie koni na stojąco - alternatywa dla znieczulenia ogólnego. Zeszyt Edukacyjny nr 1/2019 Anestezjologia i analgezja, Magazyn Weterynaryjny
 • Anestezjologia jest sztuką – wywiad dla Świata Koni, kwiecień 2019
 • Drewnowska O., Stefanik E., Samsel A., Turek B.: Skale oceny bólu u koni. Magazyn Weterynaryjny, luty 2021

A dlaczego zostałam lekarzem weterynarii i leczę konie? Zapraszam na stronę O MNIE


Red Horse Academy 

Z mojej lekarskiej praktyki wynika, że podstawą efektywnej pomocy weterynaryjnej jest dobry kontakt z właścicielami i osobami prowadzącymi stajnie. Osoby przebywające na co dzień z końmi, ich właściciele lub prowadzący stajnie to nie tylko ich opiekunowie ale także pierwsza linia dbałości o ich zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie od ich kompetencji i wiedzy, zależy wczesne wychwytywanie niepokojących sygnałów czy nietypowych zachowań konia, mogących sygnalizować jego kłopoty zdrowotne. Ich świadome działania znacznie zwiększają efektywność mojej pracy, podnoszą komfort życia koni i potencjalnie obniżają koszty związane z ich leczeniem.

Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do właścicieli koni, osób które je dzierżawią lub prowadzą stajnie. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy i zobaczysz HARMONOGRAM pozostałych szkoleń.


 

Kup teraz PAKIET 3 webinarów ZE ZNIŻKĄ

Nagrania będą dostępne przez 10 dni od zakończenia każdego z webinarów LIVE na dowolnym urządzeniu (komputerze lub smartfonie)

Wartość pojedynczego webinaru to kilkadziesiąt złotych. Kupując moje szkolenie płacisz nie tylko za moją wiedzę lekarza weterynarii i dydaktyka, ale i doświadczenie praktyka. Na szkoleniu będziesz też mieć okazję zadać pytania, posłuchać pytań innych i ich historii.

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Co więcej?

 

Zapraszam,
Olga Drewnowska-Szczepakowska

lekarz weterynarii

własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary

lekarz weterynarii Olga Drewnowska

ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl