Pierwsza pomoc u koni - TEORIA I PRAKTYKA ED. CZERWIEC 2024

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 599,00 zł 599.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Podstawy profilaktyki i diagnostyki koni dla właścicieli i opiekunów

Kurs jest skierowany do jeźdźców, właścicieli stajni, stajennych, właścicieli i opiekunów koni oraz wszystkich miłośników koni. W czasie 7 godzin intensywnego szkolenia w podwarszawskiej stajni dowiesz się jak działać w nagłych wypadkach. Jak szybko zauważyć nieprawidłowości w stanie konia. Jak sobie z nimi radzić do przyjazdu lekarza weterynarii. Kiedy zadecydować, że konieczna jest interwencja lekarska oraz jak kontynuować zalecone leczenie. Jest to bardzo potrzebna wiedza gdy lekarz nie może za każdym razem dojechać na wizytę. Szczególnie jest to ważne w przypadku, gdy czas gra na naszą niekorzyść np. przy kolkach czy ranach.

Prowadząca:
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska


Typ: Szkolenie stacjonarne teoria i praktyka


Kiedy: 08 CZERWCA 2024 r.  9:30-17:30


Gdzie: GLINA pod Warszawą


Czas trwania:

3,5 godziny teorii 

przerwa na obiad

3,5 godziny praktyki 

 

Dlaczego warto?       

Podstawową wartością kursu jest to, że uczestnicy będą sami wykonywać czynności pod okiem prowadzącej. Zostaną dokładnie poinstruowani o tym, jak je wykonać, a ich wykonanie zostanie poddane ocenie i w razie potrzeby skorygowane. Praktyczne ćwiczenia w kontakcie z koniem dają poczucie realizmu i pozwalają oswoić się z działaniami, które kiedyś być może trzeba będzie przeprowadzić samodzielnie.

Kurs nie jest powtórzeniem webinarów, a teoria będzie ograniczona tylko do aspektów bezpośrednio koniecznych w zrozumieniu czynności praktycznych, wykonywanych na kursie. Jest to swoista „esencja” wiedzy praktycznej i niezbędnej teorii.

W czasie zajęć można będzie zadawać pytania i na bieżąco rozstrzygać wątpliwości jak najlepiej postępować z koniem. W czasie obiadu będzie okazja do luźniejszych rozmów, wymiany doświadczeń i poznania innych uczestników szkolenia.

Ze względu na kwestie epidemiologiczne oraz możliwość konsultacji z każdym uczestnikiem indywidualnie, grupa kursowa ma ograniczoną liczebność. Każdy z uczestników dostanie po szkoleniu certyfikat uczestnictwa. Przed szkoleniem dostarczę również materiały teoretyczne z kursu w formie pdf.

praktyczne szkolenie stacjonarne 

Program Szkolenia:

TEORIA:

  • podstawy anatomii i fizjologii konia, konieczne do przyswojenia zagadnień praktycznych, prowadzonych na kursie, w tym układ kostny, mięśniowy, budowa kopyta, układ pokarmowy, oddechowy
  • anatomia jamy ustnej i przykłady zmian, jakie mogą występować (analiza przypadków)
  • rodzaje kolek i ich najczęstsze przyczyny i objawy
  • typy ran i materiałów opatrunkowych; dobra praktyka zakładania opatrunków, proces gojenia rany

PRAKTYKA:

  • podstawowe zasady postępowania z koniem w bólu i metody poskromienia
  • oglądanie konia i jego zachowania; ocena stanu ogólnego konia m.in. na co dzień lub przy kupnie; na co warto zwrócić uwagę? Co może wskazywać na chorobę?
  • wykonanie podstawowego badania klinicznego, przydatnego przy monitoringu konia podczas choroby, w tym kolek: liczenie tętna, ilości oddechów, ocena błon śluzowych, węzłów chłonnych, osłuchiwanie jelit, pomiar temperatury
  • wskazanie miejsc i omówienie przeprowadzenia poprawnego zastrzyku domięśniowego
  • analiza jamy ustnej palpacyjnie z zewnątrz i wskazanie możliwie występujących zmian
  • podstawowe techniki badania kończyn: omacywanie, badanie kopyta czułkami, oglądanie w ruchu i ocena ruchu, w tym możliwie występujących kulawizn
  • technika zakładania opatrunku kończynowego oraz kopytowego: opatrunki mokre i suche

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

UWAGA: każda osoba, która zakupi szkolenie otrzyma dodatkowo:

  • CERTYFIKAT imienny - potwierdzający udział w szkoleniu. 
  • Materiały teoretyczne z kursu (pdf)
  • SMACZNY CIEPŁY OBIAD
  • KAWĘ , HERBATĘ , CIASTKA

 

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

Od 11 lat pracuję w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Katedrze Chorób Dużych Zwierząt, od 8 lat prowadzę własny gabinet terenowy dla koni Red Horse Veterinary, w ramach którego leczę przypadki nagłe, stomatologiczne, oddechowe i inne. W 2021 roku rozpoczęłam działalność szkoleniową pod własną marką Red Horse Academy. Moją największą pasją jest anestezjologia – w ciągu wielu lat pracy uczyłam się od najlepszych na Uniwersytecie w Liverpoolu, Brystolu, Bernie, Zurychu i Wiedniu. Pracę kliniczną przekładam również na pracę naukową – jest autorem ponad 40 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, występowałam wraz ze swoimi projektami na konferencjach m.in. w Holandii, Włoszech, Niemczech. Obroniłam doktorat, poświęcony nowym metodom monitoringu koni, jednocześnie kontynuuję badania z tego zakresu, finansowane grantem. Za osobisty cel stawiam sobie podniesienie anestezjologii koni do rangi sztuki.

Artykuły dostępne w języku polskim:

  • Drewnowska O., Hecold M., Turek B.: Monitoring koni podczas znieczulenia ogólnego przy ograniczonych warunkach aparaturowych; Życie Wet 89(9) 2014
  • Drewnowska O., Turek B. (2015): Znieczulenie ogólne koni w terenie – metoda Triple Drip, Magazyn Weterynaryjny Vol.24 nr 216
  • Drewnowska O., Turek B.: Znieczulenie wziewne wielbłąda jednogarbnego – opis przypadku. Życie Weterynaryjne, 93 (5) 2018
  • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. I. Mechanizm powstawania i grupy leków stosowane w terapii. Magazyn Weterynaryjny, 5/2018.
  • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. II. Terapia bólu w wybranych przypadkach klinicznych. Magazyn Weterynaryjny, 7/2018.
  • Drewnowska O.: „Monitoring znieczulenia ogólnego w terenie”. Weterynaria w Terenie 3/2018
  • Drewnowska O., Lisowska B., Turek B. Monitoring znieczulenia ogólnego koni – przegląd metod i obecny stan wiedzy. Med. Weter. 2019, 75 (2), 67-77 (IF:0,28)
  • Drewnowska O., Łoza A. Znieczulenie koni na stojąco - alternatywa dla znieczulenia ogólnego. Zeszyt Edukacyjny nr 1/2019 Anestezjologia i analgezja, Magazyn Weterynaryjny
  • Anestezjologia jest sztuką – wywiad dla Świata Koni, kwiecień 2019
  • Drewnowska O., Stefanik E., Samsel A., Turek B.: Skale oceny bólu u koni. Magazyn Weterynaryjny, luty 2021

A dlaczego zostałam lekarzem weterynarii i leczę konie? Zapraszam na stronę O MNIE


Red Horse Academy 

Z mojej lekarskiej praktyki wynika, że podstawą efektywnej pomocy weterynaryjnej jest dobry kontakt z właścicielami i osobami prowadzącymi stajnie. Osoby przebywające na co dzień z końmi, ich właściciele lub prowadzący stajnie to nie tylko ich opiekunowie ale także pierwsza linia dbałości o ich zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie od ich kompetencji i wiedzy, zależy wczesne wychwytywanie niepokojących sygnałów czy nietypowych zachowań konia, mogących sygnalizować jego kłopoty zdrowotne. Ich świadome działania znacznie zwiększają efektywność mojej pracy, podnoszą komfort życia koni i potencjalnie obniżają koszty związane z ich leczeniem.

Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do właścicieli koni, osób które je dzierżawią lub prowadzą stajnie. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy i zobaczysz HARMONOGRAM pozostałych szkoleń.


 

Kup teraz PAKIET 8 webinarów ZE ZNIŻKĄ

Nagrania będą dostępne przez 7 dni od zakończenia każdego z webinarów LIVE na dowolnym urządzeniu (komputerze lub smartfonie)

Wartość pojedynczego webinaru to kilkadziesiąt złotych. Kupując moje szkolenie płacisz nie tylko za moją wiedzę lekarza weterynarii i dydaktyka, ale i doświadczenie praktyka. Na szkoleniu będziesz też mieć okazję zadać pytania, posłuchać pytań innych i ich historii.

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Co więcej?

 

Zapraszam,
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary

lekarz weterynarii Olga Drewnowska

ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl