Pierwsza pomoc u koni - TEORIA I PRAKTYKA

R-1080 2021.jpg
 • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 496,00 zł 676,00 zł 496.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: S3-TP-122021

Opis

Podstawy profilaktyki i diagnostyki koni dla właścicieli i opiekunów

Kurs jest skierowany do jeźdźców, właścicieli stajni, stajennych, właścicieli i opiekunów koni oraz wszystkich miłośników koni. W czasie 7 godzin intensywnego szkolenia w podwarszawskiej stajni dowiesz się jak działać w nagłych wypadkach. Jak szybko zauważyć nieprawidłowości w stanie konia. Jak sobie z nimi radzić do przyjazdu lekarza weterynarii. Kiedy zadecydować, że konieczna jest interwencja lekarska oraz jak kontynuować zalecone leczenie. Jest to bardzo potrzebna wiedza gdy lekarz nie może za każdym razem dojechać na wizytę. Szczególnie jest to ważne w przypadku, gdy czas gra na naszą niekorzyść np. przy kolkach czy ranach.

Prowadząca:
lek. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska


Typ: Szkolenie stacjonarne teoria i praktyka


Kiedy: 4 grudnia 2021 g. 09:30-17:30


Gdzie: JÓZEFÓW pod Warszawą


Czas trwania:

3,5 godziny teorii 

przerwa na obiad

3,5 godziny praktyki 

 

Dlaczego warto?       

Podstawową wartością kursu jest to, że uczestnicy będą sami wykonywać czynności pod okiem prowadzącej. Zostaną dokładnie poinstruowani o tym, jak je wykonać, a ich wykonanie zostanie poddane ocenie i w razie potrzeby skorygowane. Praktyczne ćwiczenia w kontakcie z koniem dają poczucie realizmu i pozwalają oswoić się z działaniami, które kiedyś być może trzeba będzie przeprowadzić samodzielnie.

Kurs nie jest powtórzeniem webinarów, a teoria będzie ograniczona tylko do aspektów bezpośrednio koniecznych w zrozumieniu czynności praktycznych, wykonywanych na kursie. Jest to swoista „esencja” wiedzy praktycznej i niezbędnej teorii.

W czasie zajęć można będzie zadawać pytania i na bieżąco rozstrzygać wątpliwości jak najlepiej postępować z koniem. W czasie obiadu będzie okazja do luźniejszych rozmów, wymiany doświadczeń i poznania innych uczestników szkolenia.

Ze względu na kwestie epidemiologiczne oraz możliwość konsultacji z każdym uczestnikiem indywidualnie, grupa kursowa ma ograniczoną liczebność. Każdy z uczestników dostanie po szkoleniu certyfikat uczestnictwa. Przed szkoleniem dostarczę również materiały teoretyczne z kursu w formie pdf.

praktyczne szkolenie stacjonarne 

Program Szkolenia:

TEORIA:

 • podstawy anatomii i fizjologii konia, konieczne do przyswojenia zagadnień praktycznych, prowadzonych na kursie, w tym układ kostny, mięśniowy, budowa kopyta, układ pokarmowy, oddechowy
 • anatomia jamy ustnej i przykłady zmian, jakie mogą występować (analiza przypadków)
 • rodzaje kolek i ich najczęstsze przyczyny i objawy
 • typy ran i materiałów opatrunkowych; dobra praktyka zakładania opatrunków, proces gojenia rany

PRAKTYKA:

 • podstawowe zasady postępowania z koniem w bólu i metody poskromienia
 • oglądanie konia i jego zachowania; ocena stanu ogólnego konia m.in. na co dzień lub przy kupnie; na co warto zwrócić uwagę? Co może wskazywać na chorobę?
 • wykonanie podstawowego badania klinicznego, przydatnego przy monitoringu konia podczas choroby, w tym kolek: liczenie tętna, ilości oddechów, ocena błon śluzowych, węzłów chłonnych, osłuchiwanie jelit, pomiar temperatury
 • wskazanie miejsc i omówienie przeprowadzenia poprawnego zastrzyku domięśniowego
 • analiza jamy ustnej palpacyjnie z zewnątrz i wskazanie możliwie występujących zmian
 • podstawowe techniki badania kończyn: omacywanie, badanie kopyta czułkami, oglądanie w ruchu i ocena ruchu, w tym możliwie występujących kulawizn
 • technika zakładania opatrunku kończynowego oraz kopytowego: opatrunki mokre i suche

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

UWAGA: każda osoba, która zakupi szkolenie otrzyma dodatkowo:

 • CERTYFIKAT imienny - potwierdzający udział w szkoleniu. 
 • Materiały teoretyczne z kursu (pdf)
 • Zestawienie najważniejszych sygnałów zaburzeń zdrowotnych u konia (pdf)
 • DOSTĘP DO ZAMKNIĘTEJ GRUPY WSPARCIA na FB - tylko dla uczestników szkoleń (po zakupie szkolenia wyszukaj na FB grupę Red Horse Academy i przy rejestracji podaj adres e-mail użyty w czasie zakupu nagrania)
 • SMACZNY CIEPŁY OBIAD
 • KAWĘ , HERBATĘ , CIASTKA

 

PRZEJDŹ DO ZAKUPU


Prowadząca:
lek. wet. Olga Drewnowska

Od 9 lat pracuję naukowo i dydaktycznie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie i obecnie kończy pracę doktorską. Od 6 lat prowadzę własną praktykę weterynaryjną dla koni Red Horse Veterinary. Od 5 lat prowadzę szkolenia stacjonarne dla właścicieli koni w stajniach w całej Polsce. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy przeprowadziłam kilkanaście webinarów on-line na temat opieki nad końmi, w których wzięło udział ponad 250 osób. Wykładałam na konferencjach zagranicznych (Holandia, Włochy, Niemcy, Hiszpania) i krajowych oraz na innych uczelniach weterynaryjnych (Portugalia, Macedonia, Izrael). Jestem autorką ponad 30 artykułów naukowych w czasopismach branżowych oraz popularnonaukowych krajowych i zagranicznych. Specjalizuję się w anestezjologii koni, a moją pasją są stomatologia i okulistyka. Uczę również w języku angielskim. Konno jeżdżę od dziecka. Posiadam dwa swoje konie oraz dwa psy i dwa koty. 

Jesteś ciekawy dlaczego zostałam lekarzem weterynarii i leczę konie? Zapraszam na stronę O MNIE

 

Red Horse Academy 

Z mojej lekarskiej praktyki wynika, że podstawą efektywnej pomocy weterynaryjnej jest dobry kontakt z właścicielami i osobami prowadzącymi stajnie. Osoby przebywające na co dzień z końmi, ich właściciele lub prowadzący stajnie to nie tylko ich opiekunowie ale także pierwsza linia dbałości o ich zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie od ich kompetencji i wiedzy, zależy wczesne wychwytywanie niepokojących sygnałów czy nietypowych zachowań konia, mogących sygnalizować jego kłopoty zdrowotne. Ich świadome działania znacznie zwiększają efektywność mojej pracy, podnoszą komfort życia koni i potencjalnie obniżają koszty związane z ich leczeniem.

Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do właścicieli koni, osób które je dzierżawią lub prowadzą stajnie. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy.

 

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Co więcej?

 • Zaciekawiło Cię kilka tematów? Można łączyć w pakietach nagrania i webinary LIVE! SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW
 • Chcesz być na bieżąco, tak aby nie przegapić kolejnych szkoleń gdy będę je dodawała? Zapisz się na newsletter!
 • Polub mój profil na Facebooku lub Instagramie - korzystaj z promocji dla obserwujących.
 • Masz grupę znajomych ze stajni i chcielibyście zapytać o kilkugodzinne lub dwudniowe szkolenie stacjonarne? Wyślij maila z kontaktem do siebie.

 

Zapraszam,
Olga Drewnowska-Szczepakowska

lekarz weterynarii

własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary

lekarz weterynarii Olga Drewnowska

ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl