Szkolenie stacjonarne USG 2025 - PAKIET DLA LEKARZY
Opis
USG w diagnostyce i leczeniu koni w terenie
PAKIET LEKARZ - 1699 zł !
W przypadku zakupu pakietu (stomatologia+USG) obowiązuje zniżka 10% - podczas zakupu proszę wpisać kod PAKIET2025
Aby skorzystać z oferty - przy składaniu zamówienia - w komentarzu wpisz:
- numer prawa wykonywania zawodu
Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska
Typ: Szkolenie stacjonarne teoria i praktyka
Kiedy: 12 kwietnia 2025 r.
Gdzie: Glina k. Warszawy
Czas trwania:
3 godziny teorii
przerwa na obiad
5 godziny praktyki
Dlaczego warto?
USG jest obecnie rutynową techniką diagnostyczną, jedną z pierwszych wprowadzanych w praktykach terenowych, jednocześnie nieinwazyjną, a dającą mnóstwo ważnych informacji. Ważna jest jednak wiedza, jak maksymalnie wykorzystać posiadany sprzęt, prawidłowo interpretować otrzymane rezultaty oraz w jakich przypadkach może okazać się kluczowe do postawienia prawidłowego rozpoznania. Do tego potrzebna jest również odpowiednia technika wykonywania badania, pozwalająca na porównywanie rezultatów. To wszystko zostanie przedstawione na kursie, co pozwoli na rozpoczęcie pracy z USG w terenowych przypadkach klinicznych.
Program Szkolenia:
TEORIA:
- metodyka wykonywania USG – sprzęt podstawowy i dodatkowy, rodzaje działanie i zastosowanie w konkretnych przypadkach
- techniki obrazowania – rodzaje sond, ich zastosowanie, nie zawsze oczywiste
- interpretacja otrzymanych obrazów oraz pomiary
- zastosowanie USG – kiedy jest kluczowe, kiedy wspomagające?
- przypadki kliniczne i ich obrazowanie – case study
PRAKTYKA:
- zapoznanie się ze sprzętem i jego działaniem
- ćwiczenia z technik wykonywania USG i ich interpretacji na koniach: oko, jama brzuszna, płuca, aparat ścięgnowy kończyny piersiowej i miednicznej, szczególne przypadki (guzy, obrzęki)
UWAGA: każda osoba, która zakupi szkolenie otrzyma dodatkowo:
- CERTYFIKAT imienny - potwierdzający udział w szkoleniu.
- Materiały teoretyczne z kursu (pdf)
- SMACZNY CIEPŁY OBIAD
- KAWĘ , HERBATĘ , CIASTKA
Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska
Od 11 lat pracuję w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Katedrze Chorób Dużych Zwierząt, od 8 lat prowadzę własny gabinet terenowy dla koni Red Horse Veterinary, w ramach którego leczę przypadki nagłe, stomatologiczne, oddechowe i inne. W 2021 roku rozpoczęłam działalność szkoleniową pod własną marką Red Horse Academy. Moją największą pasją jest anestezjologia – w ciągu wielu lat pracy uczyłam się od najlepszych na Uniwersytecie w Liverpoolu, Brystolu, Bernie, Zurychu i Wiedniu. Pracę kliniczną przekładam również na pracę naukową – jest autorem ponad 40 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, występowałam wraz ze swoimi projektami na konferencjach m.in. w Holandii, Włoszech, Niemczech. Obroniłam doktorat, poświęcony nowym metodom monitoringu koni, jednocześnie kontynuuję badania z tego zakresu, finansowane grantem. Za osobisty cel stawiam sobie podniesienie anestezjologii koni do rangi sztuki.
Artykuły dostępne w języku polskim:
- Drewnowska O., Hecold M., Turek B.: Monitoring koni podczas znieczulenia ogólnego przy ograniczonych warunkach aparaturowych; Życie Wet 89(9) 2014
- Drewnowska O., Turek B. (2015): Znieczulenie ogólne koni w terenie – metoda Triple Drip, Magazyn Weterynaryjny Vol.24 nr 216
- Drewnowska O., Turek B.: Znieczulenie wziewne wielbłąda jednogarbnego – opis przypadku. Życie Weterynaryjne, 93 (5) 2018
- Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. I. Mechanizm powstawania i grupy leków stosowane w terapii. Magazyn Weterynaryjny, 5/2018.
- Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. II. Terapia bólu w wybranych przypadkach klinicznych. Magazyn Weterynaryjny, 7/2018.
- Drewnowska O.: „Monitoring znieczulenia ogólnego w terenie”. Weterynaria w Terenie 3/2018
- Drewnowska O., Lisowska B., Turek B. Monitoring znieczulenia ogólnego koni – przegląd metod i obecny stan wiedzy. Med. Weter. 2019, 75 (2), 67-77 (IF:0,28)
- Drewnowska O., Łoza A. Znieczulenie koni na stojąco - alternatywa dla znieczulenia ogólnego. Zeszyt Edukacyjny nr 1/2019 Anestezjologia i analgezja, Magazyn Weterynaryjny
- Anestezjologia jest sztuką – wywiad dla Świata Koni, kwiecień 2019
- Drewnowska O., Stefanik E., Samsel A., Turek B.: Skale oceny bólu u koni. Magazyn Weterynaryjny, luty 2021
A dlaczego zostałam lekarzem weterynarii i leczę konie? Zapraszam na stronę O MNIE
Z mojej lekarskiej praktyki wynika, że podstawą efektywnej pomocy weterynaryjnej jest dobry kontakt z właścicielami i osobami prowadzącymi stajnie. Osoby przebywające na co dzień z końmi, ich właściciele lub prowadzący stajnie to nie tylko ich opiekunowie ale także pierwsza linia dbałości o ich zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie od ich kompetencji i wiedzy, zależy wczesne wychwytywanie niepokojących sygnałów czy nietypowych zachowań konia, mogących sygnalizować jego kłopoty zdrowotne. Ich świadome działania znacznie zwiększają efektywność mojej pracy, podnoszą komfort życia koni i potencjalnie obniżają koszty związane z ich leczeniem.
Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do właścicieli koni, osób które je dzierżawią lub prowadzą stajnie. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy i zobaczysz HARMONOGRAM pozostałych szkoleń.
Co więcej?
- Zaciekawiło Cię więcej tematów? SPRAWDŹ CENY INNYCH PAKIETÓW!
- Chcesz być na bieżąco, tak aby nie przegapić kolejnych szkoleń gdy będę je dodawała? Zapisz się na newsletter!
- Polub mój profil na Facebooku lub Instagramie - korzystaj z promocji dla obserwujących.
- Masz grupę znajomych ze stajni i chcielibyście zapytać o kilkugodzinne lub dwudniowe szkolenie stacjonarne? Wyślij maila z kontaktem do siebie.
Zapraszam,
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska
własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary
ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)