Szkolenie stacjonarne USG - PAKIET DLA STUDENTÓW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 399,00 zł 1399.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

USG w diagnostyce i leczeniu koni w terenie


PAKIET LEKARZ - 1499 zł !

 

Aby skorzystać z oferty - przy składaniu zamówienia - w komentarzu wpisz:

 • numer prawa wykonywania zawodu

Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska


Typ: Szkolenie stacjonarne teoria i praktyka


Kiedy: 03 czerwca 2023 r.


Gdzie:  Glina k. Warszawy


Czas trwania:

3 godziny teorii 

przerwa na obiad

5 godziny praktyki 

 

Dlaczego warto?       

USG jest obecnie rutynową techniką diagnostyczną, jedną z pierwszych wprowadzanych w praktykach terenowych, jednocześnie nieinwazyjną, a dającą mnóstwo ważnych informacji. Ważna jest jednak wiedza, jak maksymalnie wykorzystać posiadany sprzęt, prawidłowo interpretować otrzymane rezultaty oraz w jakich przypadkach może okazać się kluczowe do postawienia prawidłowego rozpoznania. Do tego potrzebna jest również odpowiednia technika wykonywania badania, pozwalająca na porównywanie rezultatów. To wszystko zostanie przedstawione na kursie, co pozwoli na rozpoczęcie pracy z USG w terenowych przypadkach klinicznych.

 

  

 

 

 

Partnerem szkolenia jest firma Dramiński, dostarczająca aparaty USG

Program Szkolenia:

TEORIA:

 • metodyka wykonywania USG – sprzęt podstawowy i dodatkowy, rodzaje działanie i zastosowanie w konkretnych przypadkach
 • techniki obrazowania – rodzaje sond, ich zastosowanie, nie zawsze oczywiste
 • interpretacja otrzymanych obrazów oraz pomiary
 • zastosowanie USG – kiedy jest kluczowe,  kiedy wspomagające?
 • przypadki kliniczne i ich obrazowanie – case study

PRAKTYKA:

 • zapoznanie się ze sprzętem i jego działaniem
 • ćwiczenia z technik wykonywania USG i ich interpretacji na koniach: oko, jama brzuszna, płuca, aparat ścięgnowy kończyny piersiowej i miednicznej, szczególne przypadki (guzy, obrzęki)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

UWAGA: każda osoba, która zakupi szkolenie otrzyma dodatkowo:

 • CERTYFIKAT imienny - potwierdzający udział w szkoleniu. 
 • Materiały teoretyczne z kursu (pdf)
 • DOSTĘP DO ZAMKNIĘTEJ GRUPY WSPARCIA na FB - tylko dla uczestników szkoleń (po zakupie szkolenia wyszukaj na FB grupę Red Horse Academy i przy rejestracji podaj adres e-mail użyty w czasie zakupu nagrania)
 • SMACZNY CIEPŁY OBIAD
 • KAWĘ , HERBATĘ , CIASTKA

 

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

Od 11 lat pracuję w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Katedrze Chorób Dużych Zwierząt, od 8 lat prowadzę własny gabinet terenowy dla koni Red Horse Veterinary, w ramach którego zajmuję się leczeniem zróżnicowanych przypadków klinicznych - od stanó nagłych, przez stomatologię, ortopedię po internę (układ oddechowy, dermatologia, układ pokarmowy...). W 2021 roku rozpoczęłam działalność szkoleniową pod własną marką Red Horse Academy. Moją największą pasją jest anestezjologia – w ciągu wielu lat pracy uczyłam się od najlepszych na Uniwersytecie w Liverpoolu, Brystolu, Bernie, Zurychu i Wiedniu. W 2022 roku przez 3 miesiące byłam częścią klinicznego zespołu szpitala w Norwegii. Pracę kliniczną przekładam również na pracę naukową – jest autorem ponad 40 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, występowałam wraz ze swoimi projektami na konferencjach m.in. w Holandii, Włoszech, Niemczech. Obroniłam doktorat, poświęcony nowym metodom monitoringu koni, jednocześnie kontynuuję badania z tego zakresu, finansowane grantem. Ciągle rozwijam się z dziedzin praktycznych, biorąc udział w szkoleniach, konferencjach i wyjazdach zagranicznych.
 
Jesteś ciekawy dlaczego zostałam lekarzem weterynarii i leczę konie?  Zapraszam na stronę O MNIE

 

Red Horse Academy 

Początki są najtrudniejsze – wielu młodych lekarzy weterynarii lub przekwalifikowujących się czuje się bezradnych w terenie, nie mając źródła praktyki oraz algorytmów postępowania w ciągle zaskakujących i zmiennych przypadkach napotkanych w praktyce klinicznej. Syndrom wyważania drzwi otwartych towarzyszy wielu, a przy tym stres oraz – nieuniknione – pomyłki, frustracja, czasem wycofanie się z zawodu, zmiana specjalizacji. Pomimo wielu kursów specjalistycznych na rynku, brakuje szkoleń zaczynających od podstaw zaganienia kluczowe w leczeniu terenowym - obejmujących diagnostykę (RTG, USG) czy dokładne badanie (stomatologia).
 
Również niezwykle ważnym elementem pracy jest edukacja właścicieli koni, opiekunów, jeźdźców, by obecny był dobry przepływ informacji między osobami na co dzień zajmującymi się pacjentem, a lekarzem weterynarii. To właśnie opiekunowie pierwsi mogą zauważyć nieprawidłowości w zdrowiu konia i to ich reakcja decyduje o szybkości podjętego leczenia.

Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do lekarzy weterynarii, studentów, techników, ale także opiekunów koni. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy.

 

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Co więcej?

 • Zaciekawiło Cię kilka tematów? Można łączyć w pakietach nagrania i webinary LIVE! SPRAWDŹ CENY PAKIETÓW
 • Chcesz być na bieżąco, tak aby nie przegapić kolejnych szkoleń gdy będę je dodawała? Zapisz się na newsletter!
 • Polub mój profil na Facebooku lub Instagramie - korzystaj z promocji dla obserwujących.
 • Masz grupę znajomych ze stajni i chcielibyście zapytać o kilkugodzinne lub dwudniowe szkolenie stacjonarne? Wyślij maila z kontaktem do siebie.

 

Zapraszam,
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary

lekarz weterynarii Olga Drewnowska

ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl