Artykuły
Opieka nad koniem starszym

Każdy chce dla swojego konia jak najlepiej, a najczęstszą przeszkodą jest brak wiedzy. Geriatria jest wciąż bardzo nowym i niezbyt opisanym tematem, dlatego właściciele mają problem z czerpaniem wiedzy ze sprawdzonych źródeł. Świadomość zachodzących zmian w organizmie konia pozwoli mu żyć dłużej w komforcie, uniknąć kosztownych i wyniszczających chorób, które skrócą jego życie. W większości przypadków z mojej praktyki, komfort konia nie zależy od finansów, a właśnie od świadomości i wiedzy właściciela oraz wprowadzenia odpowiednich zmian w życie, dostosowanych do indywidualnego osobnika i możliwości.

Bezpieczny transport koni

Planując wyjazd z koniem na zawody, trening, przenosząc się do innej stajni, czy też udając się na wakacje, trzeba pamiętać o bardzo ważnej kwestii - transporcie. Czasem transport koni stanowi duże logistyczne przedsięwzięcie, które bywa problematyczne i ogromnie stresujące zarówno dla zwierzęcia jak i jego właściciela lub opiekuna. Transportowanie koni wymaga posiadania odpowiednich uprawnień, sporego doświadczenia , wiedzy i wyobraźni o zagrożeniach które mogą wyniknąć nie tylko z ludzkich zaniedbań, ale również z nieznajomości natury i fizjologii koni. Niestety, nie zawsze problemy wynikłe w transporcie są spowodowane jedynie przewoźnikiem lub naszą ignorancją – wypadki mogą wydarzyć się również z winy innego kierowcy (o ograniczonej wiedzy na temat tego, jak należy jechać w okolicy przyczepy z koniem).

Newsletter

Zapraszam do zapisu :)

Na dole strony znajduje się pole do wpisania adresu e-mail.

Następnie koniecznie chęć zapisania się należy potwierdzić klikając w link weryfikacyjny w przesłanej automatycznie wiadomości. Jeśli wiadomość z prośbą o potwierdzenie zapisu nie przyszła - proszę sprawdzić folder Spam lub Inne.

Z prenumeraty newslettera Red Horse Veterinary, można zrezygnować w dowolnym momencie na stronie red-horse.pl.

Dzięki subskrypcji newslettera nie przeoczysz informacji o aktualnych promocjach, nowościach czy poradach!

Nie będę wysyłać jednak tych wiadomości zbyt często, aby nie zalać skrzynki. Postaram się, aby były to tylko najważniejsze, podane w skrótowej formie informacje z odnośnikami do treści na stronie lub do materiałów edukacyjnych do pobrania, powiadomienia o nowych szkoleniach w mojej ofercie, informacje o wpisach na blogu oraz kody rabatowe do zakupu szkoleń.

Każda osoba, która zapisze się (i potwierdzi zapis) otrzyma specjalnie przygotowany materiał edukacyjny!

Najważniejsze sygnały zaburzeń zdrowotnych u konia

Dlaczego warto regularnie sprawdzać czy wszystko gra?

Podstawą skutecznego dbania o zdrowie konia, jest jego uważne obserwowanie oraz świadomość na co zwrócić uwagę lub czego szukać. Dlatego stworzyłam listę najczęściej występujących objawów klinicznych u koni, które potencjalnie mogą wskazywać na zaburzenia ich zdrowia. Objawy są przyporządkowane do układów – ale uwaga! - warto zauważyć, że jeden objaw może wskazywać na problemy z różnych układów. Lista jest jedynie przybliżona, nie są to wszystkie objawy, jak i nie można traktować jej jako pewny wyznacznik dysfunkcji w obrębie danego układu. Czasem kulawizna może okazać się objawem, prowadzącym do chorób zębów!

Pozdrawiam, życzę miłego dnia i mam nadzieję do zobaczenia na szkoleniach :)

Olga Drewnowska, lekarz weterynarii

Olga Drewnowska, lekarz weterynarii

własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary

szkolenia – Red Horse Academy

ps. Zapraszam także na mojego bloga :)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl