Artykuły
Opieka nad koniem starszym

Każdy chce dla swojego konia jak najlepiej, a najczęstszą przeszkodą jest brak wiedzy. Geriatria jest wciąż bardzo nowym i niezbyt opisanym tematem, dlatego właściciele mają problem z czerpaniem wiedzy ze sprawdzonych źródeł. Świadomość zachodzących zmian w organizmie konia pozwoli mu żyć dłużej w komforcie, uniknąć kosztownych i wyniszczających chorób, które skrócą jego życie. W większości przypadków z mojej praktyki, komfort konia nie zależy od finansów, a właśnie od świadomości i wiedzy właściciela oraz wprowadzenia odpowiednich zmian w życie, dostosowanych do indywidualnego osobnika i możliwości.

Bezpieczny transport koni

Planując wyjazd z koniem na zawody, trening, przenosząc się do innej stajni, czy też udając się na wakacje, trzeba pamiętać o bardzo ważnej kwestii - transporcie. Czasem transport koni stanowi duże logistyczne przedsięwzięcie, które bywa problematyczne i ogromnie stresujące zarówno dla zwierzęcia jak i jego właściciela lub opiekuna. Transportowanie koni wymaga posiadania odpowiednich uprawnień, sporego doświadczenia , wiedzy i wyobraźni o zagrożeniach które mogą wyniknąć nie tylko z ludzkich zaniedbań, ale również z nieznajomości natury i fizjologii koni. Niestety, nie zawsze problemy wynikłe w transporcie są spowodowane jedynie przewoźnikiem lub naszą ignorancją – wypadki mogą wydarzyć się również z winy innego kierowcy (o ograniczonej wiedzy na temat tego, jak należy jechać w okolicy przyczepy z koniem).

STUDENCI I LEKARZE

Ortopedia dla zoofizjoterapeutów i lekarzy weterynarii - WRZESIEŃ 2024

Ortopedia dla zoofizjoterapeutów i lekarzy weterynarii - WRZESIEŃ 2024
Ortopedia dla zoofizjoterapeutów i lekarzy weterynarii - WRZESIEŃ 2024

SZKOLENIE STACJONARNE POD WARSZAWĄ -  14 WRZEŚNIA 2024

Szkolenie teoretyczne i praktyczne:

Zapraszamy na szkolenie skrojone specjalnie pod potrzeby zoofizjoterapeutów, zajmujących się końmi. Z mojego doświadczenia oraz licznych rozmów ze specjalistami wynika, że to zoofizjoterapeuci najbardziej potrzebują wsparcia właśnie od lekarzy weterynarii – chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat układu ruchu, ortopedii, schorzeń i metod leczenia.

Cena:

1 299,00 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl