Artykuły
Opieka nad koniem starszym

Każdy chce dla swojego konia jak najlepiej, a najczęstszą przeszkodą jest brak wiedzy. Geriatria jest wciąż bardzo nowym i niezbyt opisanym tematem, dlatego właściciele mają problem z czerpaniem wiedzy ze sprawdzonych źródeł. Świadomość zachodzących zmian w organizmie konia pozwoli mu żyć dłużej w komforcie, uniknąć kosztownych i wyniszczających chorób, które skrócą jego życie. W większości przypadków z mojej praktyki, komfort konia nie zależy od finansów, a właśnie od świadomości i wiedzy właściciela oraz wprowadzenia odpowiednich zmian w życie, dostosowanych do indywidualnego osobnika i możliwości.

Bezpieczny transport koni

Planując wyjazd z koniem na zawody, trening, przenosząc się do innej stajni, czy też udając się na wakacje, trzeba pamiętać o bardzo ważnej kwestii - transporcie. Czasem transport koni stanowi duże logistyczne przedsięwzięcie, które bywa problematyczne i ogromnie stresujące zarówno dla zwierzęcia jak i jego właściciela lub opiekuna. Transportowanie koni wymaga posiadania odpowiednich uprawnień, sporego doświadczenia , wiedzy i wyobraźni o zagrożeniach które mogą wyniknąć nie tylko z ludzkich zaniedbań, ale również z nieznajomości natury i fizjologii koni. Niestety, nie zawsze problemy wynikłe w transporcie są spowodowane jedynie przewoźnikiem lub naszą ignorancją – wypadki mogą wydarzyć się również z winy innego kierowcy (o ograniczonej wiedzy na temat tego, jak należy jechać w okolicy przyczepy z koniem).

Webinary - LIVE

Pakiet - BLOK Profilaktyka - ED. 2024

Pakiet - BLOK Profilaktyka - ED. 2024
Pakiet - BLOK Profilaktyka - ED. 2024

PAKIET - 5 webinarów (LIVE) - 1. Profilaktyka i świadoma opieka nad koniem. (02.01.2024) Stara zasada, że „lepiej zapobiegać niż leczyć” świetnie pasuje do opieki nad końmi. 2. Warunki bytowe a zdrowie koni. (09.01.2024) Warunki życia konia mogą zarówno być dla niego źródłem komfortu i sprzyjać zdrowiu jak i je pogorszyć. 3. Elementy anatomii i fizjologii koni. (16.01.2024)Podstawowa wiedza o budowie poszczególnych układów organizmu konia. 4. Podstawy behawioru koni. (23.01.2024) Znajomość źródeł zachowania koni pozwala na świadomą pracę z nim i przebywanie w ich otoczeniu. 5. Ocena konia przed kupnem. (30.01.2024) Kupno lub decyzja o dzierżawie konia niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność i konsekwencje. KUP PAKIET ZE ZNIŻKĄ. Prowadzenie dr n. wet. Olga Drewnowska - Szczepakowska - dostęp do nagrań przez 7 dni. 

Cena:

399,00 zł

szt.

BLOK Profilaktyka cz.1 - Profilaktyka i świadoma opieka nad koniem

BLOK Profilaktyka  cz.1 - Profilaktyka i świadoma opieka nad koniem
BLOK Profilaktyka cz.1 - Profilaktyka i świadoma opieka nad koniem

SERIA WEBINARÓW LIVE - CZ.1 - (02.01.2024) - Profilaktyka i świadoma opieka nad koniem. Stara zasada, że „lepiej zapobiegać niż leczyć” świetnie pasuje do opieki nad końmi.  Prowadzenie dr n. wet. Olga Drewnowska - Szczepakowska - dostęp do nagrań przez 7 dni.

Cena:

99,00 zł

szt.

BLOK Profilaktyka cz.2 - Warunki bytowe a zdrowie koni

BLOK Profilaktyka  cz.2 - Warunki bytowe a zdrowie koni
BLOK Profilaktyka cz.2 - Warunki bytowe a zdrowie koni

SERIA WEBINARÓW LIVE - CZ.2 - (09.01.2024) - Warunki bytowe a zdrowie koni. Warunki życia konia mogą zarówno być dla niego źródłem komfortu i sprzyjać zdrowiu jak i je pogorszyć. - Prowadzenie dr n. wet. Olga Drewnowska - Szczepakowska - dostęp do nagrań przez 7 dni.

Cena:

99,00 zł

szt.

BLOK Profilaktyka cz.3 - Elementy anatomii i fizjologii koni.

BLOK Profilaktyka  cz.3 - Elementy anatomii i fizjologii koni.
BLOK Profilaktyka cz.3 - Elementy anatomii i fizjologii koni.

SERIA WEBINARÓW LIVE - CZ.3 - (16.01.2024) - Elementy anatomii i fizjologii koni. Podstawowa wiedza o budowie poszczególnych układów organizmu konia. Prowadzenie dr n. wet. Olga Drewnowska - Szczepakowska - dostęp do nagrań przez 7 dni.

Cena:

99,00 zł

szt.

BLOK Profilaktyka cz.4 - Podstawy behawioru koni.

BLOK Profilaktyka  cz.4 - Podstawy behawioru koni.
BLOK Profilaktyka cz.4 - Podstawy behawioru koni.

SERIA WEBINARÓW LIVE - CZ.4 - (23.01.2024) -  Podstawy behawioru koni. Znajomość źródeł zachowania koni pozwala na świadomą pracę z nim i przebywanie w ich otoczeniu. Prowadzenie dr n. wet. Olga Drewnowska - Szczepakowska- dostęp do nagrań przez 7 dni.

Cena:

99,00 zł

szt.

BLOK Profilaktyka cz.5 - Ocena konia przed kupnem.

BLOK Profilaktyka  cz.5 -  Ocena konia przed kupnem.
BLOK Profilaktyka cz.5 - Ocena konia przed kupnem.

SERIA WEBINARÓW LIVE - CZ.5 - (30.01.2024) -  Ocena konia przed kupnem. Kupno lub decyzja o dzierżawie konia niesie ze sobą ogromną odpowiedzialność i konsekwencje. Prowadzenie dr n. wet. Olga Drewnowska - Szczepakowska - dostęp do nagrań przez 7 dni.

Cena:

99,00 zł

szt.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl