NAGRANIE - 10 grzechów głównych opieki weterynaryjnej nad końmi

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 99,00 zł 99.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

SZKOLENIE DLA OPIEKUNÓW KONI, LEKARZY WETERYNARII, STUDENTÓW, TECHNIKÓW

Prowadząca:
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska


Typ: NAGRANIE


 

Czas trwania:

1,5 h + 30 min pytań i odpowiedzi

 

PROGRAM SZKOLENIA       

 

Żaden lekarz jak i opiekun nie ustrzeże się w swojej praktyce błędów. Jednym jednak jest popełnianie ich z niewiedzy, a drugie – z premedytacją. Na tym webinarze chcę wykluczyć to pierwsze i zniechęcić do tego drugiego. Co jakiś czas słucham od właścicieli, czytam na forach na temat „cudownych” terapii podejmowanych przez właścicieli, które nie mają żadnych podstaw medycznych. Mało jeśli jeszcze nie pomogą, ale wiele z nich może zamiast tego zaszkodzić.

Postanowiłam zatem omówić aż 10 najczęściej popełnianych błędów – i to zarówno przez opiekunów, jak i lekarzy oraz innych osób pracujących z końmi. Najpierw nazwiemy problem, potem zaś omówimy jego tło – dlaczego takie postępowanie jest błędem, do czego może prowadzić i co zrobić zamiast, lub jeśli już taki błąd popełniono. Dzięki temu mam nadzieję, że zmniejszy się chęć do podążania za „dobrymi radami” czy potencjalnie prostszymi rozwiązaniami, a wyposażeni w wiedzę przekonają się do innych, niekoniecznie łatwiejszych rozwiązań w leczeniu.

 

I tym właśnie chętnie się podzielę na tym webinarze.

Podczas szkolenia omówimy 10 najczęściej popełnianych błędów:

  • nadużywanie antybiotyków
  • nieprzestrzeganie częstotliwości i długości podawania leków
  • stosowanie leków ludzkich na własną rękę
  • nadmierne stosowanie leków steroidowych i niesteroidowych u koni
  • samodzielne wprowadzanie leków przeciwwrzodowych
  • używanie leków otwartych lub źle przechowywanych
  • nieprawidłowe podawanie leków
  • częste używanie Manusanu
  • samodzielne ustalanie planu odrobaczenia
  • przedstawianie lekarzowi swojej diagnozy, zamiast dokładnych objawów klinicznych

PRZEJDŹ DO ZAKUPU



UWAGA: każda osoba, która zakupi webinar otrzyma:

  • dostęp do nagrania przez 10 dni

PRZEJDŹ DO ZAKUPU


 
Prowadząca: dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

Od 11 lat pracuję w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Katedrze Chorób Dużych Zwierząt, od 8 lat prowadzę własny gabinet terenowy dla koni Red Horse Veterinary, w ramach którego zajmuję się leczeniem zróżnicowanych przypadków klinicznych - od stanów nagłych, przez stomatologię, ortopedię po internę (układ oddechowy, dermatologia, układ pokarmowy...). W 2021 roku rozpoczęłam działalność szkoleniową pod własną marką Red Horse Academy. Moją największą pasją jest anestezjologia – w ciągu wielu lat pracy uczyłam się od najlepszych na Uniwersytecie w Liverpoolu, Brystolu, Bernie, Zurychu i Wiedniu. W 2022 roku przez 3 miesiące byłam częścią klinicznego zespołu szpitala w Norwegii. Pracę kliniczną przekładam również na pracę naukową – jest autorem ponad 40 publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych, występowałam wraz ze swoimi projektami na konferencjach m.in. w Holandii, Włoszech, Niemczech. Obroniłam doktorat, poświęcony nowym metodom monitoringu koni, jednocześnie kontynuuję badania z tego zakresu, finansowane grantem. Ciągle rozwijam się z dziedzin praktycznych, biorąc udział w szkoleniach, konferencjach i wyjazdach zagranicznych.

Artykuły dostępne w języku polskim:

  • Drewnowska O., Hecold M., Turek B.: Monitoring koni podczas znieczulenia ogólnego przy ograniczonych warunkach aparaturowych; Życie Wet 89(9) 2014
  • Drewnowska O., Turek B. (2015): Znieczulenie ogólne koni w terenie – metoda Triple Drip, Magazyn Weterynaryjny Vol.24 nr 216
  • Drewnowska O., Turek B.: Znieczulenie wziewne wielbłąda jednogarbnego – opis przypadku. Życie Weterynaryjne, 93 (5) 2018
  • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. I. Mechanizm powstawania i grupy leków stosowane w terapii. Magazyn Weterynaryjny, 5/2018.
  • Drewnowska O., Short Ch., Turek B.: Leczenie bólu u koni. Cz. II. Terapia bólu w wybranych przypadkach klinicznych. Magazyn Weterynaryjny, 7/2018.
  • Drewnowska O.: „Monitoring znieczulenia ogólnego w terenie”. Weterynaria w Terenie 3/2018
  • Drewnowska O., Lisowska B., Turek B. Monitoring znieczulenia ogólnego koni – przegląd metod i obecny stan wiedzy. Med. Weter. 2019, 75 (2), 67-77 (IF:0,28)
  • Drewnowska O., Łoza A. Znieczulenie koni na stojąco - alternatywa dla znieczulenia ogólnego. Zeszyt Edukacyjny nr 1/2019 Anestezjologia i analgezja, Magazyn Weterynaryjny
  • Anestezjologia jest sztuką – wywiad dla Świata Koni, kwiecień 2019
  • Drewnowska O., Stefanik E., Samsel A., Turek B.: Skale oceny bólu u koni. Magazyn Weterynaryjny, luty 2021

A dlaczego zostałam lekarzem weterynarii i leczę konie? Zapraszam na stronę O MNIE


Red Horse Academy 

Z mojej lekarskiej praktyki wynika, że podstawą efektywnej pomocy weterynaryjnej jest dobry kontakt z właścicielami i osobami prowadzącymi stajnie. Osoby przebywające na co dzień z końmi, ich właściciele lub prowadzący stajnie to nie tylko ich opiekunowie ale także pierwsza linia dbałości o ich zdrowie i dobrą kondycję. To właśnie od ich kompetencji i wiedzy, zależy wczesne wychwytywanie niepokojących sygnałów czy nietypowych zachowań konia, mogących sygnalizować jego kłopoty zdrowotne. Ich świadome działania znacznie zwiększają efektywność mojej pracy, podnoszą komfort życia koni i potencjalnie obniżają koszty związane z ich leczeniem.

Dlatego pod marką Red Horse Academy zdecydowałam się prowadzić cykliczne szkolenia adresowane do właścicieli koni, osób które je dzierżawią lub prowadzą stajnie. Tutaj dowiesz się więcej o szkoleniach w ramach Red Horse Academy i zobaczysz HARMONOGRAM pozostałych szkoleń.


Wartość pojedynczego webinaru to kilkaset złotych. Kupując moje szkolenie płacisz nie tylko za moją wiedzę lekarza weterynarii i dydaktyka, ale i doświadczenie praktyka. Na szkoleniu będziesz też mieć okazję zadać swoje pytania, posłuchać pytań innych i ich historii.

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

 

Zapraszam,
dr n. wet. Olga Drewnowska-Szczepakowska

własna praktyka leczenia koni
Red Horse Veterinary

lekarz weterynarii Olga Drewnowska

ps. Jeżeli temat szkolenia jest ciekawy - udostępnij je proszę na swoim facebooku - mnie będzie bardzo miło, a jest też szansa, że skorzysta ktoś z Twoich końskich znajomych :) Dziękuję :)

PRZEJDŹ DO ZAKUPU

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, a następnie koniecznie potwierdź zapis w wiadomości automatycznej. Po potwierdzeniu otrzymasz LISTĘ NAJWAŻNIEJSZYCH SYGNAŁÓW ZABURZEŃ ZDROWOTNYCH U KONI.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl